ČINNOST PRO VEŘEJNOST

Literární klub se neizoluje od veřejnosti. Nechce být nějakou výlučnou skupinou.
Připravuje v seniorklubech ve Frýdlantě n./Ostr., ve Frýdku – Místku, v Čeladné, Starém Městě různá literární pásma. Předvedl divadelní hru Mgr. M. Olivy Jeden den poštovního úředníka Vl. Vaška na místecké poště v roce1891, též další jeho dvě divadelní scénky: Divá Hana a mistři z Beskyd. Na požádání účinkujeme i jinde, kam nás pozvou.

Veršování pod Lysou horou: tak se nazývá pořad, který proběhl v hospůdce Stodola v Čeladné již dvakrát (verše i své nové knihy představila Dajana Zápalková), budeme věřit v jeho pokračování.

Vánoce v Domě seniorů ve Frýdlantě n./Ostr.: již druhým rokem se zde členové LKPB proměnili v herce a sehráli obyvatelům Domu seniorů scénky M. Olivy. V r. 2013 to bylo: Divá Hana – která měla velký ohlas.


Pravidelné setkávání členů LPB a veřejnosti ve srubu Petra Bezruče v Ostravici: vždy v září ve spolupráci s Bezručovým krajem. Dosud bývala přítomna i sekretářka P.B. Zdeňka Tomášková

LKPB uveřejňuje informace o své činnosti ve: Zpravodaji Obce spisovatelů Praha - Dokořán, v Průhledech – časopis OS Ostrava, Deníku Frýdecko-místeckém a řineckém, měsíčníku Mikroregion Frýdlantsko-Beskydy, Bezručově hlasu, v Lašském dostavníku – časopis Království lašského, na svých webových stránkách www.lkpb.cz a na webových stránkách Evy Kotarbové www.kotarbova.eu