Info z Obce spisovatelů


Členská schůze Obce spisovatelů – ostravské pobočky proběhla ve středu 22. ledna 2014.
Zúčastnili se: J.M. Skalná, M. Blahynka, M. Sehnal, B. Uhlář, S. Záchová, J, Hochmannová, L. Romanská, a zástupce LKPB B. Vidura jako pozorovatel.
Omluvili se: M. Stoniš, B. Olšer, F. Všetička, M. Šajnohová, A. Dostál, B. Klímová, R. Šatánková. J. Urbanec, B. Kobliha
Závěry:

 1.Co nejdříve zaplatíme členské příspěvky (400,- a 750,-Kč) na účet 13237111/100, konst. symbol 0379, variabilní symbol číslo čllegitimace (zatím platí), platíte-li způsobem, kde je možné napsat zprávu pro příjemce, uveďte  své jméno. Za odevzdání příspěvků ručí předseda střediska (také může vzít peníze do Prahy osobně), budete-li mít tu vůli, prosím, napište mi o zaplacení.

2.Zúčastníme se jarního knižního veletrhu v Ostravě čtením v sobotu 8. března od 15 do 16.30 - název: Fakt fajne, bo!!! - podtitul Literární leporelo z tvorby spisovatelů ostravské pobočky Obce spisovatelů České republiky.

3. Naše další čtení se uskuteční koncem dubna - čekáme na potvrzení termínu knihovnou. Název: Večer s pábením - Hommage B. Hrabalovi.

4. Pokusíme se přenést pořad Aleny Vávrové, která napsala knížku k poctě B. Hrabala Harlekýn na římse, do Ostravy.

5. 19. března 2014 bude mít v Knihovně města Ostravy pod záštitou Obce spisovatelů besedu s autorským čtení člen středočeského střediska Alois Marhoul.

6. Letošní dvojčíslo Průhledů si vzala na starost po organizační stráce Jana Hochmannová (spolupracují Soňa Záchová a Radana Šatánková). Příspěvky se posílají na adresu: janasport@seznam. cz

7. Posílám dotaz kolegům, kteří se nehlásí a neplatí členské příspěvky, zda chtějí být zaneseni do nového seznamu Obce spisovatelů České republiky. (Na seznamu spolupracuji spolu s P. Weiglem a T. Magnuskem).

8. V Praze byly zrušeny nefunkční webové stránky, tvoří se nové. Prosíme o strpení, máme smůlu na webmastery.Kvůli vypršení smlouvy bude situace ještě chvíli trvat. Nové stanovy Obce právě schválilo ministerstvo kultury. Klatba nad Obcí kvůli sankcím za chyby v účtování před několika lety byla na ministerské úrovni zrušena. Do přijímací komise při Radě OS byl za naše středisko nominován Lukáš Bárta, do komise etické Aleš Dostál.

10. Prosím Milušku Šajnohovou o vypracování rubriky Jubilea 2014.

11. Zatím nemáme peníze na Průhledy. Mohl-li by někdo (po zaplacení příspěvků) poskytnout finanční dar či dárek našemu středisku, ulehčí se nám.

S přáním zdraví do průběhu letošní zimy a  radostné vůle po vplynutí se do společných literárních počinů, Lydie Romanská, předsedkyně OsOsČR.